Gdzie się wybrać?

  Wybór jest większy, niż się wydaje! Majorka i małe greckie wyspy to idealnie miejsca dla najmłodszych podróżników (0-2 lata). Na Korfu znajdziecie przepiękne widoki, zielone lasy, malownicze plaże i przede wszystkim spokój. Podobnie poczujecie się na Zakhyntos. Z kolei Cypr i portugalska Madera to świetny wybór dla starszych dzieci (2-4 lata), które są już gotowe trochę pozwiedzać.

 

 

Jakie hotele?

  Zwykle polecamy kraje Europejskie, ale warto czasem rozważyć Turcję i Tunezję. Najważniejsza w tym przypadku jest lokalizacja i typ hotelu. Trzymając się z dala od dużych miast i rozrywkowych resortów możecie liczyć na spokojny pobyt. Cicha okolica, brodzik, plac zabaw i bezpieczna plaża to przepis na udane wakacje. Do tego mnóstwo hoteli oferuje polskie animacje i mini club, gdzie starsze dzieci (zwykle od 2-4 roku życia, choć zdarzają się też baby-cluby dla bobasów) świetnie bawią się cały dzień. Przydatne mogą też okazać się supermarket i apteka tuż przy hotelu (lub nawet na jego terenie). No i winda na wózek! Za dużo szukania? Nie ma sprawy, znajdziemy dla Was idealne miejsce!

Co z lotem?

  Lot to najbardziej stresująca część, ale nie ma się czego bać. Warto wybrać kierunek, który nie jest za bardzo oddalony (tu wracamy do Majorki i Korfu – około 2 godziny lotu) oraz hotel znajdujący się blisko lotniska. Dziecko do lat dwóch zwykle posiada bilet łączony z dorosłym, to znaczy, że siedzi na kolanach opiekuna przypięte specjalnym pasem podanym przez obsługę. Istnieje też możliwość rezerwacji oddzielnego miejsca za opłatą (dodatkowy bilet, jak dla dorosłego).

 

Jak się spakować?

  Do bagażu podręcznego wrzuć tylko najważniejsze rzeczy, które będą potrzebne w trakcie lotu – przekąski, ubranie na zmianę, pieluchy i chusteczki, leki, umilacz czasu (książeczka, zabawka). Ograniczenie do 100ml płynu nie dotyczy mleka dla niemowlęcia (także modyfikowanego), ale przygotuj się na odrobinę dłuższą kontrolę na lotnisku. Na pokładzie samolotu zwykle istnieje możliwość otrzymania gorącej wody i podgrzania mleka za darmo.

Przewożenie wózków dla dziecka poniżej drugiego roku życia zazwyczaj jest darmowe. Pamiętajcie upewnić się, czy musicie zgłosić taki wózek przed odprawą oraz sprawdźcie, gdzie i kiedy trzeba go oddać.

Jak zadbać o zdrowie?

  Najbezpieczniej pozostać w krajach Unii Europejskiej, gdzie pomoc medyczną otrzymacie w ramach polskiego ubezpieczenia – koniecznie zobaczcie tutaj, jak wyrobić sobie kartę EKUZ. Oprócz tego naprawdę warto przyjrzeć się rozszerzonym ubezpieczeniom prywatnym – podstawowe, tak zwane „na katarek”, niestety zwykle nie obejmuje wielu częstych wypadków (takich jak złamania, zwichnięcia).

Na wakacje zalecamy zabrać ze sobą apteczkę, która zawiera: leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na chorobę lokomocyjną, krople do oczu czy nosa, środki na ukąszenia owadów i oparzenia, plastry.

 

Coś jeszcze?

  Wybierając kierunek wczasów pamiętajcie jeszcze o kilku sprawach. Po pierwsze – sezon. W niektórych krajach temperatura staje się nie do zniesienia, szczególnie dla najmłodszych. Najlepszymi okresami na wyjazd są późna wiosna i wczesna jesień. Po drugie – osobowość. Znacie swojego malucha najlepiej, nie musicie kierować się poleceniem znajomych. Zabawa w wodzie, w piaskownicy, czy spacery? Znajdziemy najlepszy hotel tylko dla Was. Na koniec – powtarzalność. Byliście już gdzieś sami i zakochaliście się w okolicy? Warto przemyśleć powrót do znanego Wam kraju, to pomoże obniżyć stres i pozbyć się niechcianych niespodzianek.

Dlaczego EWA? 

Oszczędność czasu – wszystko załatwimy za Was, nawet bez wychodzenia z domu!

Personalizowane oferty – zaproponujemy tylko kierunki i hotele pasujące do Waszych preferencji i osobowości.

Doświadczenie – lata pracy z klientem pozwalają nam na idealne dopasowanie ofert do Waszych oczekiwań.

Bez niespodzianek – omówimy z Wami wszystkie koszty - szczególnie te, które często ukrywane są w internetowych ofertach podróżniczych.

Bezpieczeństwo – pracujemy tylko z zaufanymi organizatorami oraz gwarantujemy wsparcie na każdym etapie podróży.

Bez kompromisów - rezerwacja z EWĄ nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Jako zarejestrowany agent sprzedaży wczasów nie naliczamy prowizji kosztem klienta. Kupując poprzez stronę touroperatora zapłacisz dokładnie tyle samo!

 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami oraz zajrzyj do Poradnika Turysty!